Skip to Main Content

İKÜ Kütüphane Covid-19 Rehberi: Anasayfa

Bu portal COVID-19 salgının yaşandığı bu günlerde konu ile ilgili kaynaklara hızlı ve etkili şekilde erişim imkanı sunmak ve İstanbul Kültür Üniversitesi Kütüphanesi'nin Uzaktan Eğitim Uygulamaları hakkında bilgi vermek üzere hazırlanmıştır.

Uzaktan Eğitim Sürecinde Sanal Kütüphane

Biz de sizi özledik. Ancak Covid-19 salgınının yayılma etkisini düşürmek için alınan önlemler kapsamında bir süre daha birbirimize uzaktan ama hep birlikte olarak teknolojinin imkanları vasıtasıyla ulaşabiliyor durumda olacağız.

Kütüphanemizin tüm hizmet ve uygulamaları hakkında İKÜ CATS Sanal Kütüphane ve kutuphane@iku.edu.tr mail adresi üzerinden bize her zaman ulaşabilirsiniz.

Bilgilendirme

İKÜ CATS hesabınız ile "Sanal Kütüphane" özelliğini kullanarak kütüphanecilerimizden canlı destek alabilir, merak ettiklerinizi sorabilir ve elektronik araştırma için faydalı bilgilere erişebilirsiniz. Giriş yapmak için lütfen buraya tıklayınız.

Koronavirüs (COVID19) salgını sebebiyle kütüphaneden ödünç alınan kitapların teslim süresi üniversite yerleşkelerine giriş izni çıkana ve kütüphane kullanıma açılana kadar uzatılmıştır. Bu süreçte kitabınız için herhangi bir gecikme işlemi söz konusu olmayacaktır.

E-Kaynaklar / Kampüs Dışı Erişim

E-Kaynaklar / E-Kİtap İndirme ve Ödünç Alma

Yukarıda belirtilen şekilde kampüs dışı erişim işlemi yaptıktan sonra yapacağınız aramalarda karşınıza çıkan e-kitapların tam metnini (full text) ödünç alabilmek veya indirebilmek için lütfen görsel bilgiler içeren sağ taraftaki slaytı veya aşağıdaki "E-Kitap Kullanım Kılavuzu" dokümanını inceleyiniz. Herhangi bir soru sormak veya görüş bildirmek isterseniz kutuphane@iku.edu.tr adresine mail gönderiniz.

#EvdeKal #HayatEveSığar

E-Kaynaklar / Kampüs Dışı Erişim

Kütüphane web sayfamızın ana sayfasındaki "Bağlantılar" sekmesinde bulunan "Elektronik Kaynaklar" seçeneğini açtıktan sonra "Please click here to access the all electronic sources" linkine tıklayarak İKÜ mail adresiniz ve Orion şifreniz ile giriş yaptıktan sonra abone olduğumuz tüm veritabanlarını tek bir arama çubuğu kullanarak tarayabilirsiniz.

Görsel bilgi için lütfen sol taraftaki slaytı veya aşağıdaki "Kampüs Dışı Erişim Kılavuzu" dokümanını inceleyiniz.

E-Kaynaklar / E-Kitap İndirme ve Ödünç Alma